VAR ANAM VAY.. Alişan Çakmakoğlu Beşiktaş’ın 2-1’lik galibiyetini yazdı

VAR ANAM VAY:

Dünya Kupası ile uygulanmaya başlayan VAR sistemi çok önemli işlere imza atarak, hakemlerin hatalı kararlarını düzeltmeleri adına çok önemli artılar katmıştı futbola.

Peki bizim ülkemizde nasıl etkisi olacaktı.

İlk başta bir nebze olsun acaba düzelir mi işler diye düşünen az sayıda kişi de şu üç gün içinde tövbe etti.

Rakibinin burnunu kıran Fernando için VAR incelemesine gerek duyulmadı. Dün Kadıköy’de Bursaspor 2-1 gerideyken son dakika penaltısı verilmedi, vermeyen ise VAR’dı. Asıl problem VAR’ın başındakilerdi daha doğrusu onları oraya oturtan MHK’ydu’ Onu da oraya seçen TFF’ydi. Neresinden bakarsan bak baştan sona işe ‘boka’ sarmıştı değil VAR’mıştı.

Neyse biz bugüne gelelim artık. Beşiktaş lige seyircisi önünde merhaba diyordu. Taraftar da asıl bugün sezona giriş yapmıştı, çok iyilerdi. Mabedin patates tarlası haline dönen, pardon hastalanan zemini 3 gün içinde bir nebze de olsa iyileşmişti.

Oğuzhan sezon başında Şenol Güneş’in kendisine olan güvenini iyice hissetmiş olacak ki her geçen gün daha da üstüne koyuyordu. Lens 2 sene önceki Lens’ten sinyaller veriyordu. İlk 38 dakika geçen seneki Akhisar maçını hatırlatıyordu. Sağlı sollu ortalar yine gol gelmeyecek mi derken Pepe sahneye çıktı 2 dk sonrasında da Babel farkı 2’ye çıkardı. İkinci yarı ne olduysa Beşiktaş’ın fizik gücü aniden yok oldu bir de Necip’in hediyesi ile Akhisar farkı bire indirince kanser dakikaları başladı. Love ile taraftar arasındaki olumsuz havaya bir an önce son vermek adına yollar ayrılmalı.

Hala bu takımın bir Sosa tarzı adama ihtiyacı ve mutlak suretle golcüye ihtiyacı var. Kaleci kısmı hala kimseye güven vermiyor.

Divan kurulunda Fikret Orman’ın seçim kararı almasının ise Beşiktaş camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.

Alişan Çakmakoğlu

Bunları da beğenebilirsin