KARİUS’LA TEK BAŞINA.. Alişan Çakmakoğlu Beşiktaş’ın Alanya karşısında çaresiz kalan oyununu yazdı

Ve şimdi gelelim en can alıcı noktaya. FEDA Döneminde 15. hafta itibariyle  26 puan toplayan Beşiktaş 2018-19 Sezonunda ise 15. hafta sonunda 25 puanda kaldı..

Geçtiğimiz haftayı zorlu ama kayıpsız geçiren Beşiktaş uzun bir aradan sonra Cuma maçında Alanya deplasmanında 15. haftayı açıyordu.

Kazanıp hafta sonunu ayaklarını uzatarak izlemek için de güzel bir fırsat geldi bu vesile ile.

Ne zaman inatla uzun top ile oynamak istesek ataklar başlamadan biterken yerden oynadığımız her anda da tehlike yarattık diyebiliriz. Yine yerden oynanan bir anda Güven o kadar şık bir gol attı ki ancak ofsayt gerekçesi ile gol geçeriz sayıldı.

Hani bu golün hatırına gol verilirdi o derece. Necip hem yaptığı kritik müdahaleler hem de yaptığı kritik hatalar ile kalp ritmimizi bozarken Pektemek sahada hiç yoktu.

Quaresma bu kez çizgiye hapsolmazken içeri katedişleri dikkat çekti. 2.yarı top Beşiktaş’ta gözüktü,  Alanyaspor ciddi pozisyonlar buldu. Burada da Karius tek başına devleşti. Hele ki 90+ da çıkardığı top yenilgiyi önledi.

Maç 0-0 bitti. Ligdeki 2 maçlık seri sona erdi. Bugün Beşiktaş galibiyeti kaçırmadı, yenilgiden kurtuldu. Notlar: Haftanın ilk maçında haftanın oyuncusu bence belli oldu Karius. Vida her geçen gün daha iyi oluyor.

Güven çok daha iyi olacak. Dorukhan’ın yeri artık ilk 11. Şenol Güneş, oyuncu değişikliği hamleleri hatalıydı. Sonuç 0’a 0 elde var 0 (diğer maçlar daha sona ermedi gerçi)

Yazının başında yazdım ama bir kez daha hatırlatmakta fayda var; gelelim en can alıcı noktaya. FEDA Döneminde 15.Hafta itibariyle  26 puan toplayan Beşiktaş 2018-19 Sezonunda ise 15. hafta sonunda 25 puanda kaldı

Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

 

Bunları da beğenebilirsin