Diriliş.. Alişan Çakmakoğlu Beşiktaş’ın şampiyonluk yürüyüşünü yazdı..

5 hafta öncesinde sezonu  kafasında bitirmiş, yeni sezonda ne yaparız diye düşünen bir Beşiktaş vardı. Sahadaki oyunculardan, yönetime, taraftara kadar.

Senaryo öyle bir gelişti ki Ankaragücü maçının kazanılması durumunda lider Başakşehir ile puan farkı 3’e düşecekti. Bu gidişat rüzgarı tamamen arkasına almasına sebep oldu Beşiktaş’ın. Bugün tribüne ilk adımımı attığımda hissettiğim atmosfer en son Dolmabahçe’ye yeniden döndüğümüz 2015-2016 sezonundaki 3 maçı hatırlattı bana.

Burak Yılmaz’ın sarı kart sınırında olması, Türk futbolunun geçmişindeki kara lekeleri hatırlatıyordu bize o da içimizdeki endişeyi artıyordu. Burak Yılmaz son 5 maçta olduğu gibi bugünde çok güzel bir gol attı. Koca ilk yarıda ki tek olumlu aksiyon buydu. Geri kalan bölüm sürekli yapılan top kayıpları hem Lens hem de Güven’in aşırı kötü oluşları, Ljajic’in de verimli olamamasına neden oldu.

2. yarı nispeten daha iyi bir oyun vardı. Vida ile gelen gol nefes aldırırken, Burak attığı penaltı ile hem duble yaptı hem de fişi çekti.

Sonra enteresan bir penaltı kazandı Ankaragücü kararı VAR verdi, henüz neden verdiğini çözebilmiş değilim. Karius atışı kurtardı, Hakem tekrar ettirdi. Bu sırada tribünlerden maçında kimi Halil Umut Meler için Halil gol gol gol sesleri yükseldi. Bu kez atış gol oldu.

Ljajic’in estetik kokan golü gecenin finali oldu dediğimiz anda sahneye Vida’nın oğlu çıktı, attığı golle geceye son noktayı koydu.

Artık pusuya yattı bekliyor Beşiktaş. Ben ise son olarak şunu belirtmek istiyorum Burak Yılmaz’ın kart görmemesi artı olarak diğer oyunculardan da fire vermememiz ayrı bir kazanım oldu

Alişan Çakmakoğlu

 

Bunları da beğenebilirsin