Beşiktaş’a sahip çık.. Beşiktaş yendi ama hakem rezilliği devam adiyor! Alişan Çakmakoğlu yazdı

Beşiktaş Milli ara sonrası Malatyaspor maçı ile lige dönerken Ljajic’de ilk 11’le tanışıyordu.

Zemin hala eski pırıl pırıl halini mumla aratıyordu. Gözler özellikle Ljajic’in üzerindeydi. İlk 45 dakika için izlenimim futbolu biliyor oluşuydu. Sosa’dan sonra hasret kaldığımız ince pasları sıklıkla göreceğimizin sinyalini verdi.

Beşiktaş’a gelince Milli aradan önce nasıl bıraktıysak öyleydi. 2015-2016 oyun hızı ve akışı için Ljajic’in çevresini düzenlemek şarttı. Şenol Güneş 2. yarıya Lens’i çıkarıp Babel’i alarak başladı. Aradığımız gol yine Pepe ile geldi.

Medel 75. dakikada ikinci sarıdan kırmızı kart görünce(Faulle alakası olmayan bir pozisyonda) taraftarında sabrı taştı ve hep bir ağızdan ‘Yönetim Uyuma Beşiktaşa Sahip Çık’ diye Dolmabahçe’yi inlettiler. Babel’in golüyle fark 2’ye çıkarken atılan golün bir golden çok daha fazla anlamı vardı. Karius bugün öyle toplar çıkardı ki takdire şahayandı. Maçın son anında yedigimiz gol den önce de inanılmaz bir top çıkardı.

Haftaya derbiye Medel’siz çıkacağız. Beşiktaş derbiyi Medel’siz de kazanır ancak bugün tribünlerin de bağıra bağıra söylediği gibi ‘Yönetim Uyuma Beşiktaşa Sahip Çık’

Alişan Çakmakoğlu

 

Bunları da beğenebilirsin