BEŞİKTAŞ MI, FİKRET ORMAN MI? KARAR VERİN! Galatasaray yenilgisi ve sonrasını Alişan Çakmakoğlu yazdı..

Matematiksel olarak olmasa da kazananın psikolojik olarak şampiyon olacağı maça Şenol Güneş’in Necip tercihi ile başlaması anlık travmaya neden olmuştu bize.

Maçtan 15 gün öncesinden algılara başlayıp ağlarcasına yardım isteyen Galatasaray’ın yardım çığlığı karşılıksız kalmadı. Bülent Yıldırım bariz şekilde kıtır kıtır doğradı Beşiktaş’ı. Beşiktaş’ın oyun olarak sahada olmaması da ayrı bir etkendi. Şenol Güneş kadro tercihi ile maça zaten 1-0 geride başladı.

Kagawa ve Adriano kulübe de ise ve bugün sabada yoklarsa bu hocanın suçudur.

Kagawa’yı Feng Shui objesi olarak aldığımız da belli oldu artık. Yediğimiz ilk golde top Galatasaraylı oyuncudan çıktı ama tacı Galatasaray kullandı o top gol oldu. VAR golü verdi bu esnada takımın yarısı sarı kart görmüştü. 2. yarıya müdahelede bulunmadan başlayan Şenol Güneş gidişata da çanak tuttu.

Yenilen ikinci gol ise kelimenin tam anlamı ile rezaletti. VAR tarafından iptal edilen Diagne penaltısı da anlık vicdan nedenliydi.

Daha üç gün önce sporun yıldızları ödül töreninde hakemlerin insaniyetlerinden bahseden Fikret Orman ve yönetici arkadaşları bakalım bu geceden sonra ne yapacak. Tüm sezon kollanan ama buna rağmen doyumsuzca ağlayan takım istediğini aldı.

Haftaya seçim var ve daha Beşiktaş’ın hakkını savunamayanların Beşiktaş’ı idare etmesi Beşiktaş’a ihanettir. Karar senin Beşiktaşlı. Fikret Orman mı, Beşiktaş mı? Sayın Kongre Üyeleri. Ya Beşiktaş’ı kurtaracaksınız ya da Beşiktaş’ı uçurumdan aşağı atacaksınız. Çok iyi düşünün.

Alişan Çakmakoğlu

 

Bunları da beğenebilirsin