BEŞİKTAŞ KAZANDI, ATEŞTEN HAFTALAR GELDİ ÇATTI.. Alişan Çakmakoğlu yazdı

BEŞİKTAŞ KAZANDI, ATEŞTEN HAFTALAR GELDİ ÇATTI

Öyle bir haftaya giriliyordu ki, bugün Beşiktaş’ın alacağı sonuç başta kendisi olmak üzere ilgin de kaderini değiştirecek belki de.

Kadrolar açıklandığında Caner’i sol bekte maçın ilerisi için pek iyi şeyler görmüyordu. Kağıt üstündeki diziliş olmayıp Medel’i orada görmek bir nebze oh dedirtti.

Caner Medel uyumsuzluğunun had safhaya çıktığı anda ise Başakşehir’in golü geldi. Bu golden önce ne olduysa Caner beke geçti ve bağıra bağıra geldi gol. Başakşehir’li oyuncuların alışık olunan vakit geçirme amaçlı yerde yatmaları üzerine ise Dolmabahçe’de bilindik ses yükseldi.

Yere yatsana,yere yatsana Abdullah Avcı yere yatsana. Devrenin sonunda yapılan baskının semeresi ise Atiba ile alındı ve skor 1-1 oldu. İkinci yarıya Beşiktaş çok baskılı başladı ön tarafı kurduğu baskı sonucu Başakşehir kaptığı topları uzun oynamak zorunda kaldı ve böylece top daha fazla Beşiktaş’ta kalmış oldu. 6 senedir Beşiktaş’ta oynayan Atiba belki de kariyerinin en iyi maçını oynadı.

Burak’ın müthiş golü ile Beşiktaş 2-1 üstünlük yakaladıktan sonra 3-4-5’e gidecek fırsatları geri tepti Beşiktaş ofansı. İlk yarıda bir ara tepki gören Caner ikinci yarıda vites arttırırken Karius’u es geçmemek olmaz. İlk yarıda çıkardığı üç top var ki 1 yılın telafisini 1 dakikada verdi. Son 16 maçta sadece iki kez yendiği Başakşehir’i bu kez Dolmabahçe’de yenen Beşiktaş ilgin tepesine de müdahale etti.

Ljajic, Gökhan Gönül’de gerek hırsları gerekse hücumdaki etkinlikleri ile geceye damga vurdular. Kagawa da oyuna girdikten sonra ciddi işler yaptı.

Gecenin eksisi ise Lens’e. Olmuyor olmayacak onunla. Üzerine çizik atılacak isim ise Cüneyt Çakır, eyyamcı tavırlarına rağmen Beşiktaş bu akşam istediğini aldı.

Gecenin güzel anlarından biri de Maçı izlemek için Stada gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için yapılan tezahürattı. Mazbatayı ver, mazbatayı ver İmamoğlu’na mazbatayı ver..

Alişan Çakmakoğlu

 

Bunları da beğenebilirsin